خدمات مشاوره فنی و تخصصی

مشاوره های حرفه ای پروژه های ساختمانی

راهی که این مجموعه مشاوره به عنوان متخصص در طرح خدمات مشاوره فنی و تخصصی پروژه‌ها، شرکت‌های ساختمانی و تولیدی قطعات بتنی پیش‌پای مهندسان و صنعتگران می‌گذارد، کارشناسی فنی و ارائه راهکار، در مواقع ضروری می‌باشد. وظیفه مهندس مشاور دریافت تمامی اطلاعات اولیه مورد نیاز و مسائل و مشکلات مهم پروژه و سپس مشورت و تحلیل وضع موجود با اساتید دانشگاهی، مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای و در نهایت ارائه نقشه راه و راهکار عملیاتی برای حل مسئله می باشد.

خدمات مشاوره فنی و تخصصی

خدمات مشاوره فنی و تخصصی

ویژگی‌های طرح مشاوره فنی و تخصصی پروژه‌های ساختمانی:

  • صرف هزینه بسیار کمتر
  • ارائه راهکار علمی و اجرایی
  • ارائه تمامی خدمات بصورت یکجا
  • ارائه مجموعه‌های خدماتی تخصصی متنوع
  • صرفه جویی در زمان و هزینه، اقتصادی شدن پروژه‌ها
  • در اختیار بودن یک مشاور متخصص، حرفه‌ای و مجرب در تمام مدت پروژه
  • دسترسی سریع و همیشگی به مشاور در اکثر ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل
  • کمک و حمایت یک تیم قوی متشکل از اساتید دانشگاهی و همکاری علمی و تجربی مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای

 

لزوم تغییر تفکر مهندسی در مهندسان

از آنجا که در بسیاری از کشورها از جمله ایران، بیشتر بتن مصرفی از نوع بتن آماده می‌باشد و مهندسان عمران و مشاور های دست اندرکار طراحی، ساخت و تحلیل سازه‌های بتنی صرفا علاقه‌مند به داشتن اطلاعاتی در مورد مشخصات بتن سخت شده هستند، فرض می‌شود که کارخانجات بتن آماده و دست‌اندرکاران این صنعت، مسئولیت انتخاب مصالح سازنده بتن و نسبت‌های اختلاط بتن را برعهده دارند.

در حالی که خدمات آنالیز ساخت و تولید بتن بر اساس شرایط خاص پروژه، آخرین اطلاعات روز، ترکیب و مشخصات سیمان‌ها، سنگدانه‌ها و مواد افزودنی مورد استفاده در طرح اختلاط بتن‌های خاص، که یکی از الزامات اولیه در طرح سازه به شمار می‌رود، در کارخانجات بتن آماده ارائه نمی‌گردد و بروزرسانی طرح‌های اختلاط این کارخانجات بر اساس دانش روز، الزامی است.

مشاوره تخصصی بتن

بتن با سیمان پرتلند در حال حاضر گسترده‌ترین کاربرد را در بین مصالح ساخته شده به وسیله بشر دارد. به نظر می‌رسد که آینده بتن، به دلیل آنکه بیشترین خواص مطلوب مهندسی را با هزینه کم برآورده می‌سازد، روشن باشد. در عین حال که از نظر صرفه‌جویی در مصرف انرژی و ملاحظات زیست محیطی سودمندی‌هایی را در بر دارد.

علم بتن در عین شناخته بودن دارای پیچیدگی‌هایی می‌باشد که تحلیل عملکرد آن را نسبت به علم مواد و مکانیک جامدات پیچیده‌تر کرده است. از موارد پیچیدگی بتن نسبت به سایر مواد این است که ساختار بتن یک مشخصه ایستا و ثابت از این ماده نیست. به این دلیل که خمیر سیمان و ناحیه انتقال بین سنگدانه و خمیر سیمان با گذشت زمان و بطور مستمر تغییر می‌کنند که از این نظر به چوب و سایر سیستم‌های زنده شبیه است.

بتن و واژه concrete از واژه لاتین cocretus به معنای رشد کردن اشتقاق یافته است. مقاومت و برخی از مشخصات بتن به محصولات حاصل از هیدراتاسیون سیمان پرتلند بستگی دارد، که تشکیل آنها ممکن است سالها به طول بی‌انجامد. بتن، یک کالای آماده برای مصرف نیست و می‌بایست درست قبل از مصرف در محل کارگاه یا نزدیک آن ساخته شود.

طراحی و مشاور بتن برای هر پروژه باید مختص شرایط آن پروژه و اقلیم آن منطقه انجام گردد، نه اینکه طرح اختلاط تیپ شده، در مناطق مختلف و در هر نوع شرایط آب و هوایی و برای همه پروژه‌ها، یکسان تجویز گردد. البته شایان ذکر است در این بین برخی کارخانجات ضمن انجام تحقیقات بتن به ارائه طرح‌های بتن خاص نیز پرداخته‌اند.

هدف مجموعه «اِی آر بی کریت» این است که هنر و علم بتن را ترکیب شده با تجربیات کارگاهی و آزمایشگاهی در اختیار مجموعه شرکت‌های ساختمانی، پروژه‌های عمرانی، کارخانجات تولید بتن و تولیدکننده قطعات بتنی آماده و مرتبط با این صنعت قرار دهد و با ارتقاء نظام‌مند کیفیت و دوام بتن و قطعات بتنی تولید شده، مانع از ایجاد هزینه‌های آتی برای ترمیم و تقویت سازه‌ها شود و عمر مفید سازه‌های بتنی را ارتقاء داده و از اتلاف سرمایه‌های ملی بکاهد.

تفکیک مجموعه خدمات تخصصی مشاوره

سعی شده نگاهی کاملا تخصصی به این صنعت داشته باشیم. در بخش آخر، خدمات مشاوره تکنولوژی سایر مواد شیمیایی ساختمان، که در واقع برای ارتقاء خواص بتن‌های سخت شده، ایجاد تغییرات، پوشش سطوح، چسب‌ها، رنگ‌های ساختمانی و … می‌باشد، ارائه می‌گردد.

مجموعه مشاور ای آر بی کریت مشاور تخصصی بتن, ملات, افزودنی های شیمیایی بتن و ملات و مواد شیمیایی ساختمان، به عنوان یکی از تخصصی ترین مشاوران بتن، به مشاوره بتن پیمانکاران ابنیه و سازه های بتنی مانند سد و پل و … می پردازد. همچنین این مجموعه در راستای خط مشی حرفه ای خود به مشاور بتن و ملات در کارخانه های بتن آماده، قطعات بتنی آماده پیش ساخته، سنگ های مصنوعی، بلوک های سیمانی و قطعات بتنی دکوراتیو تبدیل شده است.

بتن ترکیبی است از سنگدانه، سیمان، آب و اندکی شعور. 

پدر بتن ایران زنده یاد استاد بزرگوار دکتر مهدی قالیبافیان 
×