مشاوره مواد شیمیایی کاربردی در ساختمان

سال های زیادی از ورود تکنولوژی های پیشرفته به صنعت ساختمان نمی گذرد، هنوز هم در جاهای مختلف از جمله در ایران مواد سنتی حرف اول را در این صنعت می زنند و گرایش به این سمت بسیار زیاد است. این در حالی است که در کشورهای پیشرفته با توجه به اولویت های زیست محیطی و اقلیم منطقه و حفظ منابع طبیعی استفاده از مصالح سنتی در صنعت ساختمان بسیار محدود شده است.

مواد شیمیایی ساختمان در ابتدا با ساخت انواع چسب های معمولی و ساختمانی وارد صنعت ساختمان شدند. مواد شیمیایی بطور عمده به دو گروه بزرگ مواد معدنی و مواد آلی تقسیم بندی می‌شوند.

مشاوره فنی و تخصصی تکنولوژی مواد شیمیایی ساختمان

خدمات مشاوره فنی و تخصصی تکنولوژی مواد شیمیایی ساختمان

برای مثال نصب کاشی، سرامیک و سنگ فقط توسط ملات های ماسه و سیمان انجام می‌شد که انجام این امر با کاربرد روش‌های مختلف و دشوار با صرف وقت زیاد توسط کاشی کاران بود. اما امروز با تولید چسب های کاشی براحتی و با سرعتی بیشتر و با ریخت و پاش بسیار کمتر می توان به تغییر دکوراسیون و کاشی های قدیمی فکر کرد. یا در بخش پوشش ها در سالهای70 تا 80 کمتر کسی رنگ های ساختمانی را که کاملا با آنها آشنا بود کنار میگذاشت و مواد دیگری جای آن استفاده می کرد اما امروزه می بینیم با ظهور مواد شیمیایی تکسچر نما و نماساز ها بکلی بازار رنگها تحت تاثیر قرار گرفته است. برای تقویت سازه ها برای آب بندی استخرها و مخازن، برای ایچاد فاصله کاور برای بتن برای درزبندی و ایجاد درزهای انبساز و بسیاری از نیاز های ساختمان سازی امروزه راه حل های ساده و سریعی با ظهور مواد شیمیایی بوجود آمده است.

عدم شناخت این مواد در بین مهندسان و مجریان ساختمانی و گستردگی روز افزون و اختراع مواد جدید در هرر  روز و ماه، باعث سردرگمی در انتخاب بهترین و مرغوب ترینمحصول موجود در بازار می شود و در این بازار شرکتهای تولید کننده برای ربودن گوی رقابت از یکدیگر با ترفندهای مختلف به فروش محصولات با کیفیت و حتی بی کیفیت در بازار اقدام می کنند و با تبلیغات گسترده شما را مجاب به خرید می نمایند.

اما سوال اینجاست که آیا واقعا نیاز شمای مصرف کننده، دقیقا همان ماده خریداری شده بوده است و تمام مشکلات شما برطرف می گردد؟؟؟ یا اینکه محصول کاربری مناسبی برای شما نداشته و صرفا پولی از جیب شما به جیب تولیدکننده یا واردکننده محترم ریخته شده؟

وجود مرکزی که بتواند راهنمایی کامل، همه جانبه، دقیق، درست و عادلانه بدون چشم داشت به مصرف کنندگان ارائه دهد به نظر در اینجا لازم و ضروری می باشد.مرجع و مرکزی که با احاطه کامل به بازار مواد شیمیایی ساختمان و شناخت مواد موجود در کشور با همراهی کارشناسان زبده و متخصص بتواند مشورت صحیح به مصرف کننده بدهد و وی را در انتخاب بهترین و کاربردی ترین ماده برای مشکل مطرح شده کمک کند.

مجموعه مشاور ای آر بی کریت مشاور تخصصی بتنملاتافزودنی های شیمیایی بتن و ملات و مواد شیمیایی ساختمان، به عنوان یکی از تخصصی ترین مشاوران بتن، به مشاوره بتن پیمانکاران ابنیه و سازه های بتنی مانند سد و پل و … می پردازد. همچنین این مجموعه در راستای خط مشی حرفه ای خود به مشاور بتن و ملات در کارخانه های بتن آماده، قطعات بتنی آماده پیش ساخته، سنگ های مصنوعی، بلوک های سیمانی و قطعات بتنی دکوراتیو تبدیل شده است.

بتن ترکیبی است از سنگدانه، سیمان، آب و اندکی شعور. 

پدر بتن ایران زنده یاد استاد بزرگوار دکتر مهدی قالیبافیان 

 

×