مشاوره تخصصی انواع ملات خشک و کاربردی

مشاوره تخصصی ملات ها

مشاور ملات

در ارائه خدمت مشاوره تخصصی ملات ها، هدف مجموعه شناسایی و تحقیق و ارائه بهترین ملات خشک و آماده مصرف برای هر منطقه با مصالح بومی آن منطقه می باشد. مشاور ملات طراحی اختلاط مصالح منتخب کارگاه را بر پایه کاهش مصرف مصالح و آب طراحی می کند و توان ارائه طرح اختلاط کاملی از انواع ملات کارگاهی مانند ملات پلیمری,ملات سیمان,ملات آستر,ملات رویه,ملات زبره,ملات نرمه,ملات بنایی,ملات بندکشی را دارد.

با توجه به اقلیم هر منطقه استفاده از خاک، ماسه و … همان منطقه فواید بسیار زیادی از جمله حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن دارد.

انواع ملات

ملات ها به انواع مختلف هوازی و آبی دسته بندی می شوند. ملات های خشک آماده مصرف بسیاری توسط تولید کنندگان داخلی تولید و ارائه شده است که از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد و با مصرف بهینه و کاهش مصرف آب به حفظ منابع طبیعی کمک می کند.

ملات هوازی

در این نوع ملات فعل و انفعالات در هوای بدون رطوبت انجام می پذیرد و در صورت مجاورت با رطوبت خواص خود را ازز دست خواهد داد و کسب مقاومت نمی کند.

ملات آبی

ملاتی است که فعل و انفعالات در داخل آن در مجاورت رطوبت و یا در زیر آب انجام می شود و کسب مقاومت میی ‌کند.

ملات های متداول ایران

با توجه به اقلیم های متنوع با شرایط آب و هوایی مختلف این مرز و بوم، برخی از ملات های ساختمانی گوناگونی بسیار شناخته شده عبارتند از:
• ملات گل، کاهگل، گل آهک
• ملات ساروج، ساروج گرم، ساروج سرد
• ملات گچ، گچ و خاک، گچ و ماسه، گچ و آهک
• ملات ماسه سیمان، ماسه سیمان آهک، سیمان بنایی، ماسه آهک

مجموعه مشاور ای آر بی کریت مشاور تخصصی بتنملاتافزودنی های شیمیایی بتن و ملات و مواد شیمیایی ساختمان، به عنوان یکی از تخصصی ترین مشاوران بتن، به مشاوره بتن پیمانکاران ابنیه و سازه های بتنی مانند سد و پل و … می پردازد. همچنین این مجموعه در راستای خط مشی حرفه ای خود به مشاور بتن و ملات در کارخانه های بتن آماده، قطعات بتنی آماده پیش ساخته، سنگ های مصنوعی، بلوک های سیمانی و قطعات بتنی دکوراتیو تبدیل شده است.

بتن ترکیبی است از سنگدانه، سیمان، آب و اندکی شعور. 

پدر بتن ایران زنده یاد استاد بزرگوار دکتر مهدی قالیبافیان 

 

 

×