مجموعه خدمات مشاوره «اِی-آر- بی کریت»

 

مجموعه «اِی آر بی کریت» با تعیین خط مشی بسیار ظریف و رویکردی علمی و عملیاتی، با هدف ارتقاء کیفیت ساخت و افزایش طول عمر سازه‌ها و بالا بردن سطح علمی/ اجرایی دست‌اندرکاران صنعت ساختمان، سعی در ارائه خدمات مشاوره‌ای به پروژه‌های عمرانی و ساختمانی کشور دارد. امید داریم این مجموعه تخصصی با استفاده از کمک‌های علمی اساتید دانشگاهی، نبوغ علمی و تجربه مهندسین در زمینه‌های مختلف ساختمان سازی به ویژه تکنولوژی‌های بتن و افزودنی‌های شیمیایی بتن، گامی بلند در راستای اهداف سازمانی بردارد.

بدیهی‌است با پیشرفت لحظه‌ای علم و ایجاد تخصص‌های گوناگون و بوجود آمدن صنایع مختلف در کنار رشد صنعت ساختمان، قدم گذاشتن شرکت‌های مشاور، پیمانکار، مجری و البته مهندسین، در راه ارتقاء دانسته‌های تخصصی امری اجتناب ناپذیر باشد. مشاور با در اختیار قرار دادن اطلاعات فنی و تخصصی روز صنعت ساختمان و حضور مداوم در کنار مهندسین، به تصمیم‌گیری سریع و صحیح ایشان کمک می‌کند و باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

اما فرض کنید با توجه به گستردگی فعالیتهای اجرایی در پروژه و کمبود نیروی متخصص و با تجربه بدون حضور مشاور، به نظر شما صرف چه مقدار زمان و هزینه برای رسیدن به اهداف پروژه مورد نیاز است؟

بهتر است برای روشن‌تر شدن موضوع به بررسی زمان و هزینه صرف شده برای یادگیری تخصص، کسب تجربه اجرایی و دریافت خدمات موردی از شرکت‌ها بپردازیم.

 • کمبود زمان و خارج از حوصله بودن کلاس‌های آموزشی تخصصی برای مهندسان، سرپرستان کارگاه و مدیران پروژه با حجم کار بسیار بالا( هر دوره تخصصی فنی و اجرایی، به حداقل 3 ماه زمان نیاز دارد.)
 • هزینه گزاف خدمات آموزشی تخصصی فنی، تا تمامی موارد مهم و مورد نیاز امور پروژه را به تنهایی رفع رجوع کنید.

( بین 700 هزار تا 2 میلیون تومان برای هر دوره تخصصی در مجتمع‌های فنی، حداقل تعداد دوره‌های مورد نیاز 4 دوره فنی)

 • کسب تجربه کارگاهی اجرا و ارائه راه‌کارهای مناسب تجربه شده، تا نگرانی‌ها و بحران‌های روند ساخت را پشت‌سر بگذارید (حداقل 15 سال سابقه کار اجرایی در تمامی رشته‌های ابنیه، پل، تونل، سد، شبکه و سازه‌های دریایی و…)
 • استخدام حداقل 3 یا 4 نفر با تخصص های گوناگون، تا مجموعه کاملی ازافراد با تجربه در کارگاه گرد هم آورید( به ازای هر نفر ماهیانه حداقل 2.5 میلیون تومان و استخدام رسمی، بیمه و … باید حقوق دهید.)
 • صرف زمان زیاد در یافتن برخی موارد تخصصی فنی و اجرایی، که باید با مراجعه حضوری یا تلفنی به شرکت‌های مجری یا تولیدی و گرفتن مشاوره و صرف زمان زیاد به تصمیم‌گیری نهایی منجر شود (البته این موضوع را با مقرضانه بودن خدمات مشاوره و جهت داشتن به سمت محصول/خدمات تولیدی خود آن شرکت در نظر بگیرید.)

همانطور که ملاحظه می‌کنید، برای داشتن تمام علم و تجربیات و تخصص‌ها بصورت یکجا، زمان و هزینه بسیار زیادی باید صرف کنید و چالش‌های زیادی را در حین کار متحمل شوید. درحالی که شاید موقعیت بحرانی و نگران کننده بوجود آمده اینقدر زمان به شما ندهد یا با هزینه بسیار محدود قابل برطرف کردن باشد. می‌توان تمامی موارد یادآوری شده در بالا را با یک ترفند هوشمندانه در زمانی کوتاه، هزینه بسیار کمتر و با اطمینان کامل، بدست آورد.

راهی که این مجموعه مشاوره به عنوان متخصص در طرح مشاوره فنی و تخصصی پروژه‌ها، شرکت‌های ساختمانی و تولیدی قطعات بتنی پیش‌پای مهندسان و صنعتگران می‌گذارد، کارشناسی فنی و ارائه راهکار، در مواقع ضروری می‌باشد. وظیفه مشاور دریافت تمامی اطلاعات اولیه مورد نیاز و مسائل و مشکلات مهم پروژه و سپس مشورت و تحلیل وضع موجود با اساتید دانشگاهی، مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای و در نهایت ارائه نقشه راه و راهکار عملیاتی برای حل مسئله می‌باشد.

ویژگی‌های طرح مشاوره فنی و تخصصی پروژه‌های ساختمانی

 • صرف هزینه بسیار کمتر
 • ارائه راهکار علمی و اجرایی
 • ارائه تمامی خدمات بصورت یکجا
 • ارائه مجموعه‌های خدماتی متنوع
 • صرفه جویی در زمان و اقتصادی شدن پروژه‌ها
 • در اختیار بودن یک مشاور متخصص، حرفه‌ای و مجرب در تمام مدت پروژه
 • دسترسی سریع و همیشگی به مشاور در اکثر ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل

کمک و حمایت یک تیم قوی متشکل از اساتید دانشگاهی و همکاری علمی و تجربی مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای

خدمات مشاوره تخصصی

خدمات مشاوره فنی ساختمان

که با توجه به نوع پروژه ساختمانی، حوزه فعالیت و یا محصول تولیدی متقاضی می‌توان شرح خدمات را بنا به مسئله، مشکل یا خدمت مورد انتظار خصوصی‌سازی کرد. با توجه به نیازهای عمومی در اکثر پروژه‌های ساختمانی، چکیده خدمات فنی و تخصصی قابل ارائه در ادامه نام برده می شوند.

چکیده‌ی مجموعه خدمات کارشناسی و مشاوره فنی تخصصی بر اساس نیازهای عمومی در پروژه‌ها

 1. مشاوره تخصصی بتن و ارائه طرح اختلاط بتن‌های خاص ( SCC , HPC , HSC , WRC )، ضدسایش و غلتکی و رویه های بتنی.
 2. تحلیل عملکرد بتن برای مباحث مقاومت، دوام و پایداری ابعادی، باتوجه به نوع پروژه، امکانات و ماشین‌آلات موجود.
 3. مشاوره به منظور تقلیل هزینه‌های معمول بتن‌ریزی، صرفه‌جویی اقتصادی، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و ماشین‌آلات.
 4. مشاوره تمهیدات خاص بتن‌ریزی و ارائه راهکار اجرایی با توجه به حجم، کارایی، پیوستگی، دمای مجاز و عملکرد بتن.
 5. مشاوره نحوه بتن‌ریزی در شرایط آب و هوایی خاص محل پروژه و کیورینگ صحیح بتن بعد از بتن‌ریزی در کارگاه.
 6. بررسی و مقایسه مواد افزودنی بتن (افزودنی های طبیعی و شیمیایی) بر اساس آخرین استانداردها و پیشنهاد افزودنی متناسب با طرح اختلاط بتن.
 7. مشاوره تخصصی کاهش ترک‌خوردگی در ملات‌ها و ترمیم بتن در فعالیتهای زیباسازی شهری، نمای ساختمانها.
 8. بررسی و تحقیقات میدانی معادن مصالح سنگی استاندارد در نزدیکی پروژه به جهت مباحث دوام و پایداری بتن(قلیاییت سنگدانه)
 9. مشاوره، راهنمایی و تحلیل نتایج آزمایش‌های قبل و بعد از بتن‌ریزی برای بتن و مصالح اولیه اختلاط بتن ارائه راهکار برای بهبود نتایج.
 10. مشاوره تخصصی تعمیرات بتن (در محل درز، اتصال مقاطع، ترک خوردگی، شکستگی، شن‌زدگی، نمایان بودن میلگرد و …)
 11. مشاوره و ارائه طرح اختلاط انواع ملات و ملاتهای آماده مصرف.
 12. مشاوره تخصصی و کاربردی انواع مواد شیمیایی ساختمان در مباحث کفپوشها، چسبها، درزبندها، مواد محافظتی پوششی، الیافها و …

 

خدمات فوق پس از برگزاری جلسه شناسایی پروژه و طرح موضوع از طرف کارفرما آغاز، پس از آن و بعد از تحقیقات اولیه و بررسی راه‌حل‌های موجود احتمالی توسط مشاور فنی، پروپوزال اولیه برای آشنایی روند رفع یا بهبود مشکلات پروژه و یا طراحی مجدد طرح ارائه می‌شود.

بعد از مطالعه و تایید پروپوزال توسط کارفرما مبنی بر اجرایی شدن مراحل مشاوره و تحقیق، قرارداد مشاوره برای مدت و یا دستور کار مورد توافق منعقد می‌گردد. پس از انعقاد قرارداد، بررسی‌های کامل و دقیق بر روی راه‌حل‌ها و چگونگی عملیاتی شدن طرح آغاز می‌گردد، ارائه پروپوزال کامل اجرایی و عملیاتی پس از مدت زمان تعیین شده در مرحله اول، به کارفرما تحویل داده خواهد شد.

امیدواریم بتوانیم با رویکردی علمی/تجربی/عملیاتی در راستای خط مشی مجموعه ، برای ارتقاء کیفیت ساخت و افزایش دوام و طول عمر سازه‌ها با بالابردن سطح علمی، اجرایی و تجربی دست‌اندرکاران صنعت ساختمان و افزایش راندمان اجرایی و صرفه‌جویی در زمان، خدمتی هرچند کوچک به صنعت ساختمان کشور انجام داده باشیم.

بتن ترکیبی است از سنگدانه، سیمان، آب و اندکی شعور. 

پدر بتن ایران زنده یاد استاد بزرگوار دکتر مهدی قالیبافیان 

 

 مجموعه مشاوره فنی و تخصصی

«اِی آر بی کریت»      

×