ارائه طرح اختلاط انواع بتن

ارائه طرح اختلاط انواع بتن

ارائه طرح اختلاط انواع بتن

تهیه و ارائه طرح مخلوط بتن

برای بدست آوردن بتن با خصوصیات و عملکرد مورد نظر، اولین قدم، انتخاب اجزای مصالح است؛ قدم بعدی روندی است که به تعیین نسبت اختلاط موسوم است و توسط آن ترکیب صحیح اجزای بتن به دست می آید. با وجود آنکه چندین اصل فنی صحیح در مورد تعیین نسبت اختلاط وجود دارد، اما به چندین دلیل معتبر،این روند کاملا منکی بر مبانی علمی نیست.با این وجود از آنجا که نسبت های اختلاط تاثیر بسزایی در هزینه و خواص بتن دارد، لذا مهم آن است که مهندسانی که از آنها برای تایین یا تایید نسبت های اختلاط درخواست می شود، با اصول و روش های متداولی که مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا باشند.

طرح اختلاط بتن به نوعی نسبت بندی مصالح در مخلوط بتن می باشد که نوع و نحوه اختلاط با بتونیر یا دستی یا بتن آماده در طرح اختلاط بتن 350 و دیگر عیار بتن بر پایه طرح ملی اختلاط بتن ایران انجام می گردد.

 

ارائه طرح اختلاط انواع بتن

طرح اختلاط بتن یک هنر است، هنری که با درک اصول اساسی و با مقداری تمرین می توان در به انجام رساندن این هنر چیره دست شد. یکی از اهداف تعیین نسبت اختلاط بدست آوردن محصولی است که عملکردی مطابق با نیازهای از پیش تعیین شده داشته باشد. مهمترین این نیازها، کارایی بتن تازه و مقاومت بتن سخت شده در سن مشخص می باشد.

در این خدمت با توجه به نوع پروژه، طراحی سازه، مصالح موجود اطراف پروژه و مشخصات بتن مورد نیاز طرح، طرح اختلاط بهینه با حداکثر بازدهی طراحی می‌گردد. برخی از خدمات قابل ارائه:

  • مشاوره و ارائه طرح اختلاط بتن خود تراکم، طرح اختلاط بتن پاششی، طرح اختلاط بتن پر مقاومت،  بتن های خاص ( SCC , HPC , HSC , WRC ) ضدسایش، نفوذناپذیر، بتن‌های آب‌بند رویه های بتنی و بتن‌ریزی زیر آب، باتوجه به امکانات و ماشین‌آلات موجود برای بتن‌ریزی اختلاط بتن با بتونیر، اختلاط بتن دستی، اختلاط بتن کارگاهی
  • کنترل، ارتقاء، اصلاح و ارائه طرح اختلاط بهینه برای طرح اختلاط موجود بتن‌های آماده یا کارگاهی.

 

×