مشاوره انواع اسپیسر و واتراستاپ

مشاوره کاربردی فاصله اندازها (اسپیسر) و آب بند ها (واتراستاپ)

مشاوره کاربردی فاصله اندازها (اسپیسر) و آب بند ها (واتراستاپ)

مشاوره کاربردی فاصله اندازها (اسپیسر) و آب بند ها (واتراستاپ)

مشاوره تخصصی و کاربردی انواع اسپیسر بتن

اسپیسر یا فاصله انداز بتن چیست؟ کاربرد اسپیسر چیست؟ چند نوع و چند تیپ اسپیسر تولید می گردد؟

کاور یا پوشش بتن محافظ برای آرماتورهای فولادی داخل بتن امری مفید و ضروری می باشد. بویژه زمانی که سازه در محیط های خورنده و در مجاورت با خاک قرار گرفته باشد. اکسیژن و رطوبت محیط می تواند با نفوذ درون بتن و رساندن خود به میلگردها باعث سرعت بخشیدن به خوردگی میلگردها شود و از عمر مفید سازه بکاهد، چنانچه گفته می شود به ازای هر دو میلیمتر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد 5 سال عمر سازه را کاهش و از دوام و عمر و پایایی سازه می کاهد. این فاصله علاوه بر تامین پوشش روی میلگرد برای حفاظت از خوردگی، برای عبور بتن به پشت آرماتور نیز طراحی می گردد تا آرماتور ها را درگیر بتن کرده و این اتصال در کشش و فشار باعث عملکرد بهتر بتن می گردد. اسپیسرها مهمترین ابزار برای رسیدن به پوشش بتنی هستند و عموماً فضای بین میلگرد و قالب را تامین می کنند. با استفاده از فاصله نگهدارها پوشش الزامی بتن روی میلگردها رعایت می شود.

انواع اسپیسر بتن موجود در بازار بسیار گسترده می باشد، هرکدام کاربرد های متفاوتی دارند و برای وزن و شرایط خاصی طراحی شده اند. البته جنس، تاریخ تولید، مواد اولیه مورد استفاده و آزمایشات انجام گرفته، آن ها را از یکدیگر متمایز می کند. حتی ممکن است در تولیدات شرکت ها محصولات از نظر مقاومت و مرغوبیت با هم متفاوت باشند و تشخیص این موضوع فقط برای خود تولید کننده امکان پذیر باشد. استاندارد اسپیسر بتن

مجموعه ای آر بی کریت در راستای تلاش برای ارتقاء کیفیت ساخت و با تحقیق تخصصی بر روی انواع اسپیسر موجود در بازار ایران توان مشاوره و تامین متریال مرغوب را برای کارگاه های ساختمانی دارد.

مشاوره تخصصی و کاربردی انواع واتراستاپ بتن

واتراستاپ بتن چیست ؟ کاربرد واتر استاپ چیست؟ چند نوع و چند تیپ واتر استاپ تولید می گردد؟

واتراستاپ برای آب بندی انواع درزهای بتن به کار برده می شود. هر یک از انواع واتراستاپ، دارای معایب و مزایای مختلفی است که کاربرد ویژه در محل ویژه را اجبار می کند. واتراستاپ هایی که به شکل تزریقی در درز اجرا می شوند، واتراستاپ های پی وی سی که در انواع تخت و حفره دار و … هر کدام برای کاربرد خاص قبل از بتن ریزی در محل قرار می گیرند و واتراستاپ های منبسط شونده ( بنتونیتی و هیدروفیلی ) که پس از برخورد با آب دچار افزایش حجم شده و در نهایت راه آب را بند می آورند.

واتراستاپ بنتونیتی، واتراستاپی منبسط شونده است که بعد از تماس رطوبت به آن به مقدار ابعادی زیادی (400%) متورم می گردد.

واتر استاپ هیدروفیلی، مخصوص رفع نشت درزهای اجرایی و مقاطع قطع بتن ریزی شده است. با استفاده از پلیمرهای لاستیکی و پلیمر با خاصیت ارتجاعی بسیار زیاد طراحی شده است که در هنگام تماس با آب متورم شده، مانع عبور آب از درزهای اجرائی و درزهای سرد می شود.

نوع معمول و بیشتر شناخته شده واتراستاپ در ایران واتراستاپ پی وی سی می باشد که بسته به محل کاربرد در دو نوع واتراستاپ های کف خواب و دیواری تولید و از نظر عرض و ضخامت دارای انواع متفاوتی می باشند. نحوه اجرای واتر استاپ ها نیز بسیار دقیق و با دقت فراوان باید صورت پذیرد.

عملکرد هرکدام از واتراستاپ های مطرح شده و کاربرد آنها نیاز به بررسی پروژه و فشار آب موجود و نوع درز ایجاد شده دارد. واتراستاپ ها توسط شرکت های مختلفی در ایران تولید می شوند و آزمایش های مختلفی را باید پاس کنند. مجموعه ای آر بی کریت در راستای تلاش برای ارتقاء کیفیت ساخت و با تحقیق تخصصی بر روی انواع واتراستاپ موجود در بازار ایران توان مشاوره و تامین متریال مرغوب را برای کارگاه های ساختمانی دارد.

×