مشاوره انواع مواد مخرب بتن

مشاوره مواد شیمیایی مخرب و حلال بتن

در فرآیند ساخت یکی از مشکلاتی که همواره سازندگان و مجریان ساختمان با آن روبرو بوده اند، تخریب بتن های به اشتباه ریخته شده و یا برداشتن و حل کردن بتن و ملات ریخته شده روی سنگ ها و نما ساختمان و داخل لوله های فاضلاب می باشد. برای از بین بردن و تخریب بتن راه های مختلفی وجود دارد که دارای معیب و مزایای مختلفی هستند. انواع راه های تخریب بتن می تواند مکانیکی و شیمیایی باشد.

تخریب بتن با تجهیزات مکانیکی

این نوع تخریب بتن با تجهیزات مکانیکی توسط لوازم و ماشین آلات مکانیکی و برقی و بادی مثل بتن کن، پیکور و هیلتی صورت می گیرد. این عملیات با سر و صدای بسار آزاردهنده در محل کارگاه های ساختمانی انجام می شود و موجب آزار و اذیت همسایگان شده و سلب آسایش می کند.

تخریب بتن با مواد شیمیایی

(کتراک)

مقاومت درونی ساروج , سنگ و بتن در مقابل نیرویی که از درون به آنها وارد می شود، حدود 10 % مقاومت فشاری آنها می باشد. به عبارت دیگر، ساروج ، بتن و یا تخته سنگ می تواند در مقابل فشارها ی خیلی زیاد که از خارج به آنها وارد می شود، مقاومت کند، بدون آنکه تاثیری بر آنها بگذارند . اما مقاومت درونی آنها نسبتا کم می باشد و همین موضوع باعث سهولت در خرد شدن درونی آنها می باشد.

به علت عدم آگاهی پیمانکاران و شرکت های ساختمانی معضل تخریب در پروژه ها با هزینه های زیاد و آلودگی محیط زیست و آلودگی های صوتی صورت می گیرد نیاز به مشاوره نوع و روش تخریب بتن در پروژه های ساختمانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

تخریب بتن با مواد شیمیایی کتراک یا پودر تخریب بتن که کتراک نام دارد، از انواع روش های تخریب بتن مسلح ، ساروج و سنگ محسوب میشود.

×