بتن پلیمری

بتن پلیمری

بتن پلیمری

✳️We create concrete✳️

⚜️بتن با افزودنی های پلیمری

تعریف بتن پلیمری و انواع آن چیست؟

🔸بتن پلیمری (PC) مخلوطی متشکل از الیاف، رزین های پلیمری و سنگ دانه های ریز دانه و درشت دانه می باشد.

👈در اختلاط بتن های پلیمری از آب استفاده نمی شود.

👈رزین مایع یا مونومر، به وسیله واکنش های شیمیایی که با عنوان پلیمری شدن شناخته می شوند که باعث چسبندگی، سفت شدن و کسب مقاومت می شود.

🔸بتن های پلیمری اغلب در زمان پلیمری شدن دچار انقباض حجمی شده و همچنین مشکلاتی مرتبط با ضریب انبساط حرارتی مانند ملات های اپوکسی خواهند داشت.

👈 با توجه به اینکه مقاومت و دوام بتن های پلیمری به علت ویژگیهای فرآیند پلیمریزاسیون به سرعت توسعه و افزایش می یابد استفاده از آن برای سازه های بتنی نیازمند تعمیرات سریع، مفید است.

👈بتن های پلیمری تنها پس از چند ساعت از اختلاط و جا گیری می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین خواص دوامی بتن های پلیمری نیز افزایش می یابد.

استـفاده رایگان و روزانــــه از خلاصـــه مقالات قرار گرفته در سـایت، اینــجا در کانال تـلـگرام آموزشی  تکنولوژی بتن و افزودنی

انواع بتن پلیمری

🔸بتن های حاوی پلیمربه سه دسته عمده تقسیم می شوند:

1️⃣بتن پلیمری یا PC که از پلیمریزاسیون مونومر و سنگدانه تولید می شود و مصالح چسبنده دیگری مثل سیمان در آن نقشی ندارد.

2️⃣بتن اصلاح شده با لاتکس یا LMC این نوع بتن به بتن پلیمری باسیمان پرتلند نیز معروف است(PPCC)

3️⃣بتن با پلیمر تزریقی یا PIC که پس از سخت شدن سیمان مونومر را از طریق تزریق و یا نفوذ دادن به درون بتن می کنند و پلیمریزاسیون مونومر در محل تولید می شود.

 

منبع: کانال تلگرام تخصصی تکنولوژی بتن و افزودنی

 @addcrete_tech

 

مجموعه مشاور ای آر بی کریت مشاور تخصصی بتنملاتافزودنی های شیمیایی بتن و ملات و مواد شیمیایی ساختمان، به عنوان یکی از تخصصی ترین مشاوران بتن، به مشاوره بتن پیمانکاران ابنیه و سازه های بتنی مانند سد و پل و … می پردازد. همچنین این مجموعه در راستای خط مشی حرفه ای خود به مشاور بتن و ملات در کارخانه های بتن آماده، قطعات بتنی آماده پیش ساخته، سنگ های مصنوعی، بلوک های سیمانی و قطعات بتنی دکوراتیو تبدیل شده است.

بتن ترکیبی است از سنگدانه، سیمان، آب و اندکی شعور. 

پدر بتن ایران زنده یاد استاد بزرگوار دکتر مهدی قالیبافیان 
×